Tokio 2020: Mistrz olimpijski z Pekinu zakończył karierę

Inne
Tokio 2020: Mistrz olimpijski z Pekinu zakończył karierę
fot. PAP
Philip Dalhausser ogłosił zakończenie kariery.

Utytułowany amerykański siatkarz plażowy Philip Dalhausser ogłosił zakończenie kariery. W niedzielnym meczu igrzysk w Tokio Dalhausser i Nicholas Lucena przegrali w 1/8 finału z katarską parą Cherif Younousse, Ahmed Tijan 1:2 (21:14, 19:21, 11:15).

Urodzony w Szwajcarii 41-letni Dalhausser to mistrz olimpijski z Pekinu (2008 rok) w parze z Toddem Jonathanem Rogersem.

 

Po odpadnięciu z IO w Japonii ogłosił, że zamierza teraz więcej czasu poświęcić rodzinie i będzie zajmował się trenowaniem młodzieży.

 

- Policzyłem, że straciłem półtora roku życia moich dzieci (mają 7 i 8 lat) i to czas, który już nie wróci, nikt mi go nie odda. Uwielbiam sport i wszystko wokół niego, ale nadszedł moment, aby więcej przebywać z najbliższymi - przyznał czterokrotny olimpijczyk Dalhausser, który jest również mistrzem świata z 2007 roku.

 

W poniedziałek, o godz. 10 czasu polskiego, w 1/8 finału turnieju olimpijskiego siatkarzy plażowych Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zagrają z duetem Paolo Nicolai, Daniele Lupo. Włosi są wicemistrzami igrzysk w Rio i trzykrotnymi mistrzami Europy.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie