Tokio 2020: Skrzypulec i Ogar-Hill nie są już liderkami

Inne
Tokio 2020: Skrzypulec i Ogar-Hill nie są już liderkami
fot. PAP

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill zajęły czwarte miejsce w drugim z niedzielnych wyścigów olimpijskich regat w żeglarskiej klasie 470 i straciły prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Brytyjek Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Ogar-Hill (UKS Wiking Toruń) w niedzielę najpierw były piąte, a później finiszowały na czwartej pozycji, choć zaraz po starcie były dziewiąte.

 

Najlepiej tego dnia pływały Brytyjki. Złote medalistki mistrzostw świata sprzed dwóch lat i aktualne wicemistrzynie Europy (Mills zdobyła w Rio de Janeiro olimpijskie złoto z inną partnerką) w pierwszym wyścigu były najlepsze, a w drugim dopłynęły do mety trzecie.

 

Zobacz także: Tokio 2020: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill piąte w siódmym wyścigu

 

Dzięki temu minimalnie o jeden punkt, wyprzedzają Polki przed dwoma poniedziałkowymi startami kończącymi fazę zasadniczą i zaplanowanym na środę podwójnie punktowanym tzw. wyścigiem medalowym.

 

Trzecie, ze stratą dziewięciu punktów do biało-czerwonych, są Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

 

Jeśli trzy czołowe załogi nie odnotują jakiejś spektakularnej wpadki, innym trudno będzie się włączyć do walki o podium.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. 

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie