Tokio 2020: Zarobki polskich lekkoatletów. Ile zarobiła polska sztafeta na igrzyskach?

Inne
Tokio 2020: Zarobki polskich lekkoatletów. Ile zarobiła polska sztafeta na igrzyskach?
Fot. PAP
Polska sztafeta mieszana na 4x400 m.

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów, która zdobyła złoty medal olimpijski w Tokio może liczyć na solidne nagrody i pokaźną sumę pieniędzy. Zobacz ile zarobią polscy olimpijczycy.

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów wyjątkowo spisała się podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Reprezentanci kraju w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński zdobyli złoty medal i nie pozostawili żadnych szans swoim rywalom.


Złote medale oznaczają także sowite nagrody dla członków polskiej sztafety. Według wyliczeń Andrzej Kostyry mogą oni liczyć na ponad 400 tysięcy złotych dla każdego biegacza. Co ciekawe wynagrodzenie przysługuje także półfinalistom, którzy nie startowali w finale, czyli Dariuszowi Kowalukowi, Idze Baumgart-Witan oraz Małgorzacie Hołub-Kowalik.


ZOBACZ TAKŻE: Tak wioska olimpijski przywitała "złotą sztafetę". "Kochamy Was, dziękujemy za wszystko"


- Nagrody dla naszej złotej sztafety 4x400 są równe dla całej 7 która biegła w pół i finale. Czyli po 90 tys zł z PKOL, 80.5 tys z min. Sportu, 9430 zł stypendium sport przez 2 lata. No i olimp emerytura - po przekroczeniu 40 lat i zakończeniu kariery. Zasłużyli na każdą złotówkę - wyliczył Kostyra.

 


Szczególnym świadczeniem, które będzie przysługiwało członkom polskiej sztafety jest emerytura olimpijska. To stała kwota, którą odbiera każdy zdobywca olimpijskiego medalu po zakończeniu sportowej kariery i osiągnięciu 40. roku życia. Aktualnie kwota comiesięcznej wypłaty wynosi 2,6 tys. złotych.


Krążek zdobyty przez polską sztafetę to pierwszy medal na igrzyskach dla Polski w biegowej konkurencji od 1980 r. Sztafeta mieszana w Tokio ustanowiła też nowy rekord Europy i rekord olimpijski.

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. 

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie