Gold Cup: USA - Meksyk. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

USA - Meksyk to finał Gold Cup 2021! Finał nie może nikogo dziwić, gdyż dziesięć poprzednich edycji kończyło się zwycięstwami jednej z tych dwóch reprezentacji. Bardziej utytułowani są Meksykanie. Czy dopiszą kolejny triumf? Relacja i wynik na żywo z meczu USA - Meksyk od 2:30 na Polsatsport.pl.

Choć obie reprezentacje nie grają w najsilniejszych składach, to eksperci i tak przewidywali, że znajdą się one w finale. Od 1991 roku, kiedy ten turniej został nazwany jako Gold Cup, tylko raz zdarzyła się sytuacja, by Meksyk lub USA nie cieszyły się z końcowego triumfu. W 2000 roku Kanada pokonała w finale Kolumbię. Poza tym ośmiokrotnie wygrywał Meksyk, a sześciokrotnie Amerykanie.

 

Zobacz także: Debiut Podolskiego w Zabrzu. Jak wypadł mistrz świata?

 

Zapowiada się wyrównane spotkanie. Amerykanie jeszcze nie przegrali, na dodatek stracili tylko jednego gola. Poza efektowną wygraną z Martyniką (6:1) pozostałe zwyciężyli skromnie po 1:0. Z kolei Meksyk potknął się już w pierwszym spotkaniu, remisując bezbramkowo z Trinidadem i Tobago. Miał jednak wtedy gigantyczną przewagę, oddał 30 strzałów i pewne było, że w kolejnch spotkaniach skuteczność się pojawi. Tak też się stało. Po trzy trafienia zgromadzili Orbelin Pineda oraz Rogelio Funes.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu USA - Meksyk od 2:30 na Polsatsport.pl!

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie