Tokio 2020: Andrew Hoy najstarszym medalistą olimpijskim od 1968 roku

Inne
Tokio 2020: Andrew Hoy najstarszym medalistą olimpijskim od 1968 roku
fot. PAP
Andrew Hoy

62-letni Australijczyk Andrew Hoy został najstarszym od 1968 roku medalistą olimpijskim. W poniedziałek wywalczył srebro w drużynie oraz brąz indywidualnie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (WKKW).

- Kiedy zaczynałem uprawiać sport, byłem dumny z tego, że jestem najmłodszym zawodnikiem w drużynie - żartował Hoy, który stanął na olimpijskim podium po 21-letniej przerwie.

 

Zobacz także: "Cimanouską nie jest łatwo doprowadzić do łez"

 

Z australijską drużyną WKKW Hoy trzykrotnie triumfował w igrzyskach - w Barcelonie (1992), Atlancie (1996) i Sydney (2000), a w tych ostatnich zdobył też srebro indywidualnie.

 

- W wiosce olimpijskiej pytają mnie, co tutaj robię, czy jestem działaczem. Odpowiadam, że nie, że startuję - dodał Hoy, najstarszy w ogóle sportowiec uczestniczący w igrzyskach w Tokio.

 

Hoy nie pobił jednak rekordu Szwajcara Louisa Noverraza, który w 1968 roku w Meksyku, mając 66 lat, sięgnął po srebrny medal w żeglarstwie.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie