Tokio 2020: Miltiadis Tentoglou mistrzem olimpijskim w skoku w dal

Inne
Tokio 2020: Miltiadis Tentoglou mistrzem olimpijskim w skoku w dal
fot. PAP/EPA/DIEGO AZUBEL
Miltiadis Tentoglou mistrzem olimpijskim w skoku w dal.

Miltiadis Tentoglou został nieoczekiwanie mistrzem olimpijskim w skoku w dal. Grek złoto wywalczył w... ostatniej kolejce poniedziałkowego konkursu w Tokio. Wylądował wówczas na 8,41 m i dzięki drugiej, dłuższej próbie niż Juan Miguel Echevarria, mógł cieszyć się z triumfu.

Echevarria prowadził od trzeciej kolejki, czyli na półmetku rywalizacji. 22-letni Kubańczyk to brązowy medalista mistrzostw świata z Dauhy (2019) i był typowany do podium igrzysk. Gdy po czterech próbach nadal był pierwszy, opuścił kolejne podejście i czekał co zrobią rywale. Zresztą podobnie jak jego reprezentacyjny kolega Maykel Masso.

 

Zobacz także: Lamont Marcell Jacobs mistrzem olimpijskim na 100 metrów

 

Echevarria po skoku Tentoglou złapał się za głowę. Mieli dokładnie taką samą odległość, ale Grek drugą w konkursie odległość miał 8,15, a Kubańczyk 8,09. I to zadecydowało o tym, który z nich stanął na najwyższym stopniu podium.

 

W trudnej sytuacji był ostatecznie trzeci Masso. Kubańczyk po pierwszej kolejce (8,21) prowadził w zawodach, potem uzyskał jeszcze 8,05 i musiał przerwać rywalizację z powodu kontuzji. Siedział na ławce i czekał na to, co zrobią koledzy.

 

Tentoglou ma za sobą znakomity sezon. W maju w Atenach poprawił rekord życiowy na 8,60, ale niewielu ekspertów na niego stawiało w kontekście olimpijskiej rywalizacji. Mistrz Europy 2018 sam też nie mógł uwierzyć, że to właśnie on został mistrzem olimpijskim. 

Tokio 2020 – wyniki skoku w dal mężczyzn:

1. Miltiadis Tentoglou (Grecja) – 8,41
2. Juan Miguel Echevarría (Kuba) – 8,41
3. Maykel Masso (Kuba) – 8,21
4. Eusebio Caceres (Hiszpania) – 8,18
5. Juvaughn Harrison (USA) – 8,15
6. Yuki Hashioka (Japonia) – 8,10
7. Thobias Montler (Szwecja) – 8,08
8. Filippo Randazzo (Włochy) – 7,99.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie