Tokio 2020: Szwedzcy dyskobole Stahl i Pettersson włączeni do drużyny... piłki ręcznej

Inne
Tokio 2020: Szwedzcy dyskobole Stahl i Pettersson włączeni do drużyny... piłki ręcznej
fot. PAP/EPA/JEON HEON-KYUN
Daniel Stahl – mistrz olimpijski w rzucie dyskiem.

Szwedzcy piłkarze ręczni otrzymali podczas wygranego 33:30 meczu z Danią nieoczekiwany doping z trybun od złotego medalisty w rzucie dyskiem Daniela Stahla i srebrnego Simona Petterssona, którzy pomimo formalnego zakazu wstępu pojawili się tam jako... członkowie drużyny.

– Organizatorzy pozwalają na obecność na trybunach tylko zawodnikom rozgrywanej dyscypliny, surowo zakazując wstępu innym. Stahl został więc asystentem rzecznika prasowego, a Pettersson specjalistą od sprzętu i nikt ich nie rozpoznał, jak nieśli torby. Byli dzisiaj oficjalnie częścią reprezentacji w piłce ręcznej – ujawnił szwedzki szef prasowy Daniel Vandor dziennikowi "Aftonbladet".

 

Zobacz także: Daniel Stahl mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem

 

– Daniel i Simon od początku igrzysk są bardzo silnym motorem olimpijskiej reprezentacji Szwecji rozsiewając pozytywną energię, humor oraz radość i wiarę w siebie – przyznał.

 

– Jak widać obecność medalistów na meczu przeciw mistrzom świata, który dał nam awans do ćwierćfinału, była stymulująca. Na trybunach, siedząc z rezerwowymi zawodnikami, rozwinęli te same flagi, z którymi paradowali na stadionie olimpijskim i najgłośniej dopingowali naszych piłkarzy, co było świetnie słychać w pustej hali – powiedział.

 

Dyskobole odlecieli tego samego dnia do Sztokholmu. Jak przyznał Vandor "akcja" została zauważona i z pewnością drugi raz taki "przemyt ludzi" na trybuny już by się nie udał.

 

WYNIKI I TABELE TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ TOKIO 2020

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie