Tokio 2020. Tadeusz Michalik: Nie dałem rady, Rosjanin miał więcej siły

Inne
Tokio 2020. Tadeusz Michalik: Nie dałem rady, Rosjanin miał więcej siły
Fot. PAP
Tadeusz Michalik we wtorek będzie walczył o brązowy medal.

- W stójce jeszcze tak bardzo nie czułem jego siły, ale już w parterze miał przewagę w tym elemencie. Gdy mnie ściskał, to czułem, że dysponujemy różną siłą - analizował Tadeusz Michalik, który w półfinale igrzysk olimpijskich w kategorii 97 kg przegrał 1-7 z faworyzowanym Rosjaninem Musą Jewłojewem. We wtorek przed Polakiem pojedynek o brązowy medal.

Michalik zaczął od wyjaśnienia, dlaczego to starcie nie było w stanie ułożyć się po jego myśli.

- Chciałem go zaskoczyć tym, co mam najlepsze, czyli rzutem skrętowym. Na to najbardziej liczyłem, ale mi nie wyszło. Był to ciężki pojedynek, rywal więcej ważył i górował w aspekcie siły. Nie dałem rady. Gdy miał mnie w parterze to broniłem, żeby za cztery punkty nie wyniósł mnie w górę, przez co za bardzo się odkręciłem i dwa razy poleciałem na wózek - analizował nasz zawodnik.

 

ZOBACZ TAKŻE: Podsumowanie występów Polaków - 02.08

 

W sumie i tak Michalik spisał się lepiej niż na mistrzostwach świata, gdzie w walce z utytułowanym Jewłojewem wytrzymał na macie tylko dwie minuty. W tym sensie Polak zwrócił uwagę na mały progres, jaki zaliczył.

30-letni Michalik przypomniał, że wcześniej walczył w kategorii niżej, ale postanowił iść w górę z myślą właśnie o kwalifikacji olimpijskiej. Przystał na propozycję trenera, misja zakończyła się powodzeniem, ale widać, że musi nabrać jeszcze tężyzny i okrzepnąć w nowych warunkach.

Zapytany przez korespondenta Interii o taktykę, co jeszcze miał w zanadrzu na Rosjanina, ale nie mógł tego pokazać, Polak odparł: - Były też inne pomysły, miałem pomysły na różne triki po zabraniu ręki, ale zabrakło mi siły i nie mogłem go niczym zaskoczyć.

 

Czytaj więcej na Interia Sport

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Interia Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie