Wojciech Nowicki: Czuję się tutaj jak na obozie w Spale, stać mnie na "życiówkę"

Inne
Wojciech Nowicki: Czuję się tutaj jak na obozie w Spale, stać mnie na "życiówkę"
Fot. PAP
Wojciech Nowicki

Wielką moc i odporność psychiczną pokazał w olimpijskich eliminacjach rzutu młotem Wojciech Nowicki, już na dzień dobry osiągając odległość 79,78 m, zajmując pierwsze miejsce. - Jestem stabilny technicznie, dobrze przygotowany i czuję, że mam formę, więc nic tylko rzucać - mówił Polak zaraz po kwalifikacjach. Finał męskiego rzutu odbędzie się w środę (godz. 13:15 czasu polskiego).

Polak na skąpanym słońcem Stadionie Narodowym, gdzie temperatura od rana oscyluje w okolicach 40 stopni Celsjusza, swoją pracę wykonał szybko i w znakomitym stylu.

 

Musiał tylko raz wejść do koła, bo z minimum kwalifikacyjnym ustalonym na 77,50 m rozprawił się w cuglach.

- Zrobiłem swoje, nawet nie wiem, co więcej mogę powiedzieć. Bardzo się cieszę, że praktycznie rzutem na zaliczenie udało mi się zrobić kwalifikację. A to, że dodatkowo dało to taki wynik, dodatkowo jest super - analizował Nowicki.


ZOBACZ TAKŻE: Mimo czterdziestki na karku, były reprezentant Polski nadal gra. Grzegorz Bronowicki szatnię dzieli ze swoim synem

 

Nic zatem dziwnego, że nasz brązowy medalista IO z Rio de Janeiro jest mocno rozochocony przed finałem, choć w swoim stylu nie rzucał nadmiernie buńczucznych słów. Ale swoje zakomunikował.

- Koło jest tutaj naprawdę świetne, wręcz fantastyczne. Mam nadzieję, że w finale będzie znacznie lepiej. Jestem stabilny technicznie, dobrze przygotowany i czuję, że mam formę. Nie chcę rzucać wynikami, ale jeśli w finale będę się czuł tak samo, jak dzisiaj, to śmiem twierdzić, że jestem w stanie pokusić się o "życiówkę". W ogóle znakomicie czuję się przy tej pogodzie, może tylko pocę się, jak - przepraszam - świnia. A tak to rewelacja, mam się tutaj, jak na obozie w Spale - powiedział.


Czytaj więcej na Interia Sport!

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Interia Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie