Tokio 2020: Brazylijki z drugim złotem olimpijskim w klasie 49erFX

Brazylijki po raz drugi z rzędu zostały mistrzyniami olimpijskimi.

Martine Grael i Kahena Kunze po raz drugi z rzędu zostały mistrzyniami olimpijskimi w klasie 49erFX. Po zwycięstwie w Rio de Janeiro, we wtorek brazylijskie żeglarki triumfowały w igrzyskach w Tokio.

Na akwenie w Enoshimie srebrny medal zdobyły ubiegłoroczne mistrzynie Europy Niemki Tina Lutz i Susann Beucke.

Z pierwszej pozycji do wyścigu medalowego (z powodu braku wiatru finał nie odbył się w poniedziałek) przystąpiły mistrzynie świata z 2019 roku Holenderki Annemiek Bekkering i Annette Duetz. Ostatecznie wywalczyły brąz.

We wtorek najlepsze były Argentynki Victoria Travascio i Maria Sol Branz, ale w klasyfikacji generalnej uplasowały się na piątej pozycji.

Debiutujące w igrzyskach Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk) zajęły 15. miejsce.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.