Tokio 2020: Dalekie miejsce Konrada Bukowieckiego w kwalifikacjach pchnięcia kulą

Inne
Tokio 2020: Dalekie miejsce Konrada Bukowieckiego w kwalifikacjach pchnięcia kulą
fot. Cyfrasport
Konrad Bukowiecki

Konrad Bukowiecki pchnął kulę na odległość 20,01 i zajął 12. miejsce w grupie A kwalifikacji igrzysk olimpijskich w Tokio. Wprawdzie właśnie dwunastu lekkoatletów awansuje do finału, ale szanse Polaka są jedynie matematyczne. W drugiej grupie są m.in. Ryan Crouser i Michał Haratyk.

Bukowiecki to jeden z największych lekkoatletycznych talentów. Już pięć lat temu, w wieku 19 lat, był na igrzyskach w Rio de Janeiro. Wówczas spalił wszystkie trzy podejścia w eliminacjach. Tym razem na drodze do sukcesu stanęła mu kontuzja. W kwietniu przeszedł operację, wcześniej chorował na Covid-19. Ten rok był jednym z bardziej pechowych w jego karierze.

 

Zobacz także: Tadeusz Michalik z brązowym medalem igrzysk!

 

We wtorek wicemistrz Europy (2018) pchnął na 20,01, a to będzie za mało na znalezienie się w finale. Odległością, która automatycznie do niego kwalifikowała było 21,20. W pierwszej grupie przekroczyli ją jedynie Nowozelandczyk Tomas Walsh (21,49) i Brazylijczyk Darlan Romani (21,31).

 

W drugiej grupie, która rywalizację zacznie o 13.40, znajduje się m.in. mistrz Europy, rekordzista Polski Haratyk.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie