Tokio 2020: Holenderscy kolarze torowi mistrzami olimpijskimi

Inne
Tokio 2020: Holenderscy kolarze torowi mistrzami olimpijskimi
fot. PAP
Holenderscy kolarze torowi zostali mistrzami olimpijskimi w sprincie drużynowym.

Holenderscy kolarze torowi zostali mistrzami olimpijskimi w sprincie drużynowym. Srebrny medal wywalczyli Brytyjczycy, a brązowy - Francuzi. Polacy zajęli ostatnie, ósme miejsce.

W finale Holendrzy poprawili rekord olimpijski, uzyskując 41,369 s. Brytyjczycy nie utrzymali szyku, co odbiło się na słabym rezultacie - 44,589.

 

Zobacz także: Niemki złotymi medalistkami w kolarstwie torowym. W finale po raz trzeci pobiły rekord świata

 

Trzeci w ciągu niespełna dwóch godzin start na torze w Izu koło Tokio nie wyszedł biało-czerwonym. W wyścigu o siódme miejsce z Nowozelandczykami Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski i Krzysztof Maksel pogubili się i uzyskali czas słabszy o ponad trzy sekundy niż w pierwszej rundzie - 46,431.

 

Debiutujący w igrzyskach Rudyk wystartuje jeszcze w sprincie indywidualnym i keirinie. W tej pierwszej konkurencji zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Pruszkowie (2019) i był czwarty w MŚ w Berlinie (2020).

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie