Tokio 2020: Marta Walczykiewicz otarła się o medal! Zabrakło 0,269 sekundy

Marta Walczykiewicz była dosłownie o włos od medalu...

Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w konkurencji jedynek na 200 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Triumfowała Lisa Carrington (Nowa Zelandia) przed Teresą Portelą (Hiszpania) i Emmą Aastrand Jorgensen (Dania).

Wicemistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro do podium zabrakło 0,269 sekundy. Carrington zdobyła trzeci złoty medal na igrzyskach w tej konkurencji.

W finale popłynęło wyjątkowo dziewięć zawodniczek (na igrzyskach kajakarze startują na ośmiu torach), bowiem w jednym z półfinałów Portela i Linnea Stensils (Szwecja) finiszowały na czwartej pozycji z takim samym czasem i obie zakwalifikowały się do finału.

W K1 200 m startowała także Helena Wiśniewska, która odpadła w ćwierćfinale.

Rywalizacja w kajakarskich jedynkach kobiet i mężczyzn na 200 m po raz ostatni rozgrywana jest na igrzyskach. Za trzy lata w Paryżu zabraknie tej konkurencji; w programie olimpijskim. Zostały tylko wyścigi kanadyjkarek na 200 m.

9. Andreanne Langolis (Kanada) 40,473

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.