Tokio 2020: Marta Walczykiewicz w finale kajakarskiego K1 200 m

Marta Walczykiewicz awansowała do finału.

Marta Walczykiewicz awansowała do finału konkurencji K1 200 kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Polka zajęła trzecie miejsce w swoim wyścigu półfinałowym, wygrała Nowozelandka Lisa Carrington przed Dunką Emma Aastrand Jorgensen.

Do finału zakwalifikowały się cztery najlepsze zawodniczki, ostatnie premiowane miejsce zajęła Hiszpanka Teresa Portela.

Półfinał z udziałem Walczykiewicz miał wyjątkowo silna obsadę. Kajakarka KTW Kalisz straciła do swojej odwiecznej rywalki Carrington 0,436 sekundy.

Finał tej konkurencji rozegrany zostanie we wtorek o 4.37.

W K1 200 m startowała także Helena Wiśniewska, która odpadła w ćwierćfinale.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.