Tokio 2020: Natalia Kaczmarek awansowała do półfinału biegu na 400 m

Inne
Tokio 2020: Natalia Kaczmarek awansowała do półfinału biegu na 400 m
fot. Cyfrasport
Natalia Kaczmarek z awansem do półfinału.

Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce (51,06) w piątym biegu eliminacyjnym i awansowała do środowego półfinału na 400 metrów w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Polka przegrała tylko z Jamajką Stephenie Ann McPherson - 50,89.

 

Z każdej z sześciu serii eliminacyjnych awansowały po trzy zawodniczki plus sześć z najlepszymi czasami.

 

We wtorek najszybsza była Marileidy Paulino z Dominikany - 50,06 (wygrała ostatni bieg). Drugi rezultat uzyskała mistrzyni igrzysk w Rio de Janeiro Shaunae Miller-Uibo z Bahamów, która triumfowała w pierwszej serii z wynikiem 50,50. Polka miała ósmy rezultat eliminacji.

 

Finał 400 m kobiet w japońskiej stolicy odbędzie się w piątek.

 

23-letnia Kaczmarek jest mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4x400 m. W sobotnim finale w Tokio biało-czerwoni biegła w składzie z Karolem Zalewskim, Justyną Święty-Ersetic i Kajetanem Duszyńskim.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie