Tokio 2020: Roniel Iglesias zdobył złoty medal olimpijski w turnieju bokserskim

Kubańczyk Roniel Iglesias pokonał Brytyjczyka Pata McCormacka 5:0 w finale kategorii 69 kg olimpijskiego turnieju bokserskiego w Tokio.

Kubańczyk Roniel Iglesias pokonał Brytyjczyka Pata McCormacka 5:0 w finale kategorii 69 kg olimpijskiego turnieju bokserskiego w Tokio. Brązowe medale zdobyli Irlandczyk Aiden Walsh oraz reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Andriej Zamkowoj.

W półfinale, który odbył się w niedzielę, Iglesias pokonał Zamkowoja 5:0, natomiast McCormack wygrał z Walshem walkowerem.

W tej wadze nie było reprezentanta Polski.

32-letni Iglesias po raz drugi został mistrzem olimpijskim. Poprzednio triumfował w Londynie w 2012 roku, w 2008 roku w Pekinie wywalczył brąz, a pięć lat temu w Rio de Janeiro odpadł w ćwierćfinale.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.