Tokio 2020: Siódme miejsce kanadyjkarzy Wiktora Głazunowa i Tomasza Barniaka w C2

Polacy dopłynęli na metę jako siódma załoga.

Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zajęli siódme miejsce w finale konkurencji C2 1000 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyli Kubańczycy Fernando Jorge Enriquez, Sergey Torres Madrigal.

Srebrny medal wywalczyli Chińczycy (Pengfei Zheng i Hao Liu), a brązowy Niemcy (Sebastian Brendel, Tim Hecker).

Debiutujący na igrzyskach polscy kanadyjkarze od początku wyścigu nie liczyli się w czołówce; do Kubańczyków stracili 7,322 sekundy.

Głazunow wystąpi jeszcze w konkurencji jedynek na 1000 m.

Wyniki finału C2 1000 m mężczyzn kajakarskich regat olimpijskich w Tokio:

1. Kuba 3.24,995
(Fernando Jorge Enriquez, Sergey Torres Madrigal)

2. Chiny 3.25,198
(Pengfei Zheng i Hao Liu)

3. Niemcy 3.25,615
(Sebastian Brendel, Tim Hecker)

4. Brazylia 3.27,603
(Jacky Nascimento Godmann, Isaquias Queiroz dos Santos)

(Cayetano Garcia, Pablo Martinez)

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.