Kryscina Cimanouska opuściła Ambasadę RP i jest w drodze na lotnisko

Inne
Kryscina Cimanouska opuściła Ambasadę RP i jest w drodze na lotnisko
fot. PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ
Kryscina Cimanouska opuściła budynek Ambasady RP w Tokio.

Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska opuściła budynek Ambasady RP w Tokio i jest w drodze na lotnisko, skąd odleci do Warszawy - podała agencja Reutera powołując się policję, która potwierdziła, że biegaczka była w samochodzie polskiej służby dyplomatycznej.

Krótko po godzinie 7 rano czasu miejscowego (po północy w Polsce) białoruska biegaczka opuściła budynek polskiej ambasady w samochodzie z przyciemnianymi szybami. Wcześniej spod polskiej ambasady odjechał inny van, do którego załadowano bagaż lekkoatletki - pisze Reuters.

 

Zobacz także: Kryscina Cimanouska i jej ucieczka przez Tokio do Polski

 

Biegaczka, która otrzymała polską wizę humanitarną, odleci do Warszawy samolotem, który wystartuje z międzynarodowego portu lotniczego Narita.

 

W niedzielę białoruska biegaczka poinformowała, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do wylotu na Białoruś przez Stambuł.

 

W poniedziałek Cimanouska, która dzień wcześniej zgłosiła się na policję na lotnisku i w efekcie nie wyleciała z Tokio, otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski. Jeszcze w niedzielę w Tokio pomocy udzielili jej pracownicy japońskiego MSZ, sprawą zajął się MKOl.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie