Porażka Wisły Kraków z Napoli w jubileuszowym meczu

Piłkarze Wisły Kraków i Napoli w akcji.

Wisła Kraków przegrała 1:2 z SSC Napoli w meczu z okazji 115-lecia klubu. W drużynie z Włoch zagrało dwóch Polaków - Piotr Zieliński i Hubert Idasiak.

Wisła szybko wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Brown Forbesa. Reprezentant Kostaryki wykorzystał nieporozumienie w obronie Napoli i otworzył wynik w 6. minucie. Napoli mogło wyrównać, jednak rzut karny podyktowany po faulu na Eljifie Elmasie zmarnował Matteo Politano - Mikołaj Biegański obronił jego strzał.

Po przerwie przewagę mieli piłkarze Napoli, jednak Wisła mogła podwyższyć prowadzenie. Dor Hugi indywidualną akcję zakończył jednak niecelnym uderzeniem. Chwilę później było 1:1. Tym razem Politano pokonał Biegańskiego uderzeniem zza pola karnego.

W 85. minucie gola na 2:1 dla Napoli strzelił Zinedine Machach. Jak się okazało, było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu. Na ostatnie minuty na murawie zameldował się Hubert Idasiak, młody polski bramkarz będący piłkarzem Napoli.

Mecz Wisła - Napoli został zorganizowany z okazji jubileuszu 115-lecia krakowskiego klubu.

Wisła Kraków - SSC Napoli 1:2 (1:0)
Bramki: Forbes 6 - Politano 67, Machach 85