Reprezentacja Polski siatkarek wygrała z Niemkami po tie-breaku

Reprezentacja Polski siatkarek wygrała z Niemkami

Reprezentacja Polski siatkarek wygrała z Niemcami 3:2 w pierwszym meczu sparingowym przed mistrzostwami Europy. Obie kadry spotkają się za niecałe dwa tygodnie w europejskim czempionacie.

Reprezentacja Polski rozpoczęła spotkanie w składzie: Alagierska, Stysiak, Efimienko-Młotkowska, Górecka, Łukasik, Wenerska i Stenzel na pozycji libero. Lepiej w spotkanie weszły Polki, ale to Niemcy w pewnym momencie przejęły inicjatywę. W ekipie rywalek dobrze radziła sobie Louisa Lippmann, a Niemki ostatecznie wygrały seta do 22 po błędzie Martyny Łukasik.

Druga partia miała znacznie bardziej wyrównany przebieg, a coraz lepiej radziły sobie Polki. Skutecznie w ataku grała Magdalena Stysiak. Kluczowa była także seria w końcówce, gdzie punkty zdobywały m.in. Zuzanna Górecka i Julia Nowicka. Seta skutecznym atakiem zakończyła Anna Stencel, a więc mieliśmy wynik 1:1 w setach.

Trzecia partia to całkowita dominacja Polek. Biało-Czerwone zaczęły odskakiwać od stanu 7:7, aż w pewnym momencie tablica wyników wskazywała rezultat wynik 16:9. Asem serwisowym popisała się Katarzyna Wenerska, a w ataku myliła się Lippmann. Seta przy stanie 24:16 atakiem zakończyła Górecka.

Czwarty set ponownie lepiej otworzyły Biało-Czerowne. Polki wypracowały sobie przewagę pięciu punktów, ale od stanu 8:3 gra niemieckiej kadry poprawiła się. Rywalki doprowadziły do wyrównania 15:15 i żadna drużyna nie mogła odskoczyć na więcej niż punkt. Tej sztuki dokonały jednak Niemki i to od stanu 26:26, co oznaczało, że wynik sparingu rozstrzygnie tie-break.

Piątą partię od punktu rozpoczęły Polki i utrzymały przewagę do końca seta nie oddając swoim rywalkom inicjatywy. Błędy popełniały także Niemki, a konkretnie Jana-Franzoska Poll i Marie Scholzel. W końcu mecz zdobytym punktem zakończyła Klauda Alagierska, co oznaczało, że Polska wygrała pierwszy sparing z Niemkami.

Polska - Niemcy 3:2 (22:25, 25:21, 25:16, 26:28, 15:9)