Tokio 2020: Anita Włodarczyk i Malwina Kopron odebrały medale

Inne
Tokio 2020: Anita Włodarczyk i Malwina Kopron odebrały medale
fot. Cyfrasport
Anita Włodarczyk i Malwina Kopron.

Anita Włodarczyk odebrała w środę na stadionie złoty, a Malwina Kopron - brązowy medal za rozegrany dzień wcześniej olimpijski konkurs rzutu młotem w Tokio. Po raz drugi w tych igrzyskach rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

Ubrane w dresy i w maseczkach na twarzy polskie lekkoatletki odebrały medale oraz kwiaty z tac trzymanych przez członków władz MKOl i światowej federacji lekkoatletycznej. Wśród nich był znakomity w przeszłości tyczkarz Siergiej Bubka. Zgodnie z przepisami sanitarnymi w Tokio medale sportowcy zakładają sobie na szyję sami.

 

Zobacz także: Anita Włodarczyk ze złotem, Malwina Kopron z brązowym medalem w rzucie młotem!

 

Po chwili na Stadionie Olimpijskim odegrano polski hymn. Stojąca na najwyższym stopniu podium Włodarczyk nie ukrywała wzruszenia.

 

Dzień wcześniej rzuciła młotem 78,48 i została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. Trzecia w konkursie Kopron uzyskała 75,49, a siódme miejsce zajęła Joanna Fiodorow - 73,83. Srebro zdobyła Chinka Wang Zheng - 77,03.

 

Po raz drugi w tych igrzyskach rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego i ponownie za triumf w konkurencji lekkoatletycznej. Wcześniej biało-czerwoni zdobyli złoty medal w sztafecie mieszanej 4x400 metrów.

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie