Tokio 2020: Ben Maher mistrzem olimpijskim w jeździeckim konkursie skoków przez przeszkody

Ben Maher

Brytyjczyk Ben Maher na koniu Explosion został mistrzem olimpijskim w jeździeckim konkursie skoków przez przeszkody. Srebrny medal zdobył Szwed Peder Fredricson (All In), a brązowy Holender Maikel van der Vleuten (Beauville).

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był baraż z udziałem sześciorga zawodników, którzy w finale pokonali parkur bezbłędnie. Wszyscy ponownie nie zaliczyli zrzutki, ale najszybciej pojechał Maher, wyprzedzając Fredricsona zaledwie o 0,17 s.

To drugi złoty medal olimpijski w karierze 38-letniego Mahera, który triumfował już w konkursie drużynowym na igrzyskach w Londynie w 2012 roku.

W Tokio kwalifikacje konkursu drużynowego odbędą się w piątek, a finał w sobotę.

Polacy nie startują.

Podsumowanie czwartku na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio o 20:00 w Polsacie Sport Extra. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym, co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.