Tokio 2020: Ben Whittaker wstydził się porażki, więc nie założył srebrnego medalu

Sporty walki
Tokio 2020: Ben Whittaker wstydził się porażki, więc nie założył srebrnego medalu
fot. PAP
Ben Whittaker był tak rozczarowany porażką w finale, że nie założył na szyję srebrnego medalu.

Brytyjski pięściarz Ben Whittaker był tak rozczarowany porażką w finale olimpijskiej rywalizacji w kat. 81 kg, że na podium ostentacyjnie okazywał niezadowolenie i nie założył na szyję srebrnego medalu, lecz schował go do kieszeni.

24-latek podkreślił, że protest nie był wymierzony w nikogo innego, jak tylko w niego. Gdy spiker odczytał jego nazwisko jako srebrnego medalisty, Whittaker z wyraźną niechęcią wszedł na podium, trzymał ręce w kieszeni i przez cały czas wzrok miał skierowany w podłogę. Kiedy odebrał srebrny medal, zawinął wokół niego wstążkę i schował go do kieszeni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Adam Kownacki zdradził plany na przyszłość

 

- Nie chciałem, by moi najbliżsi, znajomi, rodacy widzieli we mnie przegranego. Byłem wychowywany w kulcie zwycięzcy i nim chcę pozostać. Od rana czułem, że to mój dzień, że wreszcie nadszedł mój czas. Ale przegrałem, więc nie mogłem świętować zdobycia srebra. Ono mnie nie cieszy. Przynajmniej w tej chwili - tłumaczył Whittaker swoje zachowanie.

 

W finale przegrał z Kubańczykiem Arlenem Lopezem, który już z drugich z rzędu igrzysk wróci ze złotem.

 

- Był lepszy, zwyciężył zasłużenie. Moje zachowanie nie było wymierzone w niego, nie oznaczało braku szacunku wobec rywala. To była jego chwila, nigdy nie chciałbym mu odbierać blasku olimpijskiego triumfu - zaznaczył brązowy medalista mistrzostw świata 2019 i triumfaotr Igrzysk Europejskich w Mińsku.

 

Medal pojawił się na szyi Brytyjczyka, gdy w towarzystwie oficjeli opuścił salę walk, by spotkać się z dziennikarzami.

 

- Trochę sztuczny był ten uśmiech, ale próbowałem. Może jak za kilka lat się nad tym zastanowię, to pomyślę: "jak mogłeś się tak zachować...". Ale teraz tak czułem i tak zrobiłem" - podkreślił Whittkaer, który zapowiedział, że rozważa kandydowanie na burmistrza Wolverhampton.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie