Tokio 2020: Marcin Grochal arbitrem męskiego finału w hokeju na trawie

Inne
Tokio 2020: Marcin Grochal arbitrem męskiego finału w hokeju na trawie
fot. PAP
Marcin Grochal będzie arbitrem finału igrzysk.

Poznański arbiter Marcin Grochal będzie rozjemcą czwartkowego meczu finałowego Australia - Belgia turnieju olimpijskiego hokeistów na trawie w Tokio. - O spełnieniu marzeń będziemy mówić po finale, ale traktuję to jako ogromne wyróżnienie - powiedział

Grochal nie ukrywał już po igrzyskach w Rio de Janeiro, że jego marzeniem będzie sędziowanie finału w Tokio. W środę został wspólnie z Holendrem Coenem van Bunge nominowany do poprowadzenia męskiego finału Australia - Belgia.

 

Zobacz także: Dwaj bracia zagrali przeciwko sobie w meczu hokeja na trawie.

 

- Myślę, że o spełnieniu marzeń będziemy rozmawiać po meczu. Trzeba będzie pokazać jeszcze swoją jakość i stanąć na wysokości zadania. Natomiast samą nominację do prowadzenia finału postrzegam jako ogromne wyróżnienia i honor - podkreślił Grochal.

 

Poznaniak ma za sobą bardzo pracowity turniej. W fazie grupowej sędziował pięć spotkań, następnie ćwierćfinał Indie - Wielka Brytania (3:1) oraz półfinał Australia - Niemcy 3:1. Do tego pięciokrotnie pełnił funkcję arbitra wideo.

 

- Rzeczywiście, tych meczów było znacznie więcej niż na poprzednich igrzyskach i tego czasu wolnego było naprawdę niewiele. Z drugiej strony i tak nie mielibyśmy co z nim zrobić, bowiem jesteśmy w "bańce", której nie możemy opuszczać - dodał.

 

Grochal to jeden z najlepszych arbitrów na świecie; Po raz trzeci sędziuje na igrzyskach olimpijskich. W wieku 28 lat debiutował w Londynie w 2012 roku i przeszedł do historii jako najmłodszy arbiter, który prowadził zawody tej rangi w hokeju na trawie. W Rio de Janeiro sędziował m.in. półfinałowy pojedynek Argentyna - Niemcy (5:2).

 

W 2108 roku otrzymał tytuł arbitra roku od Międzynarodowej Federacji Hokeja. Trzy lata temu podczas mistrzostw świata w Indiach był rozjemcą finału, w którym Belgia pokonała Holandię po karnych zagrywkach 3:2.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

TG, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie