Tokio 2020: Andre De Grasse mistrzem na 200 metrów. Kenneth Bednarek ze srebrem

Bednarek wicemistrzem na 2oo metrów.

Kanadyjczyk Andre de Grasse został w Tokio mistrzem olimpijskim w biegu na 200 m. W finale uzyskał czas 19,62 s. Za nim finiszowało trzech Amerykanów: Kenneth Bednarek - 19, 68, Noah Lyles - 19,74 oraz 17-letni Erriyon Knighton, któremu zmierzono 19,93.

Wynik Kanadyjczyka z finału to najlepszy tegoroczny rezultat na tym dystansie w sezonie.

26-letni de Grasse na 200 m był drugi w Rio de Janeiro, przegrywając jedynie z królującym wówczas na obu sprinterskich dystansach Jamajczykiem Usainem Boltem.

Dzięki skutecznemu finiszowi drugi linię mety minął uważany za wschodzącą gwiazdę sprintu Bednarek, który nazwisko zawdzięcza adopcji przez mającą polskie korzenie Mary Ann Bednarek.

Trzeci Lyles przed igrzyskami uchodził za faworyta. Przyjechał do Tokio jako lider światowej tabeli, a dwa lata temu został w Dausze mistrzem globu.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.