Tokio 2020: Mateusz Rudyk siódmy w eliminacjach sprintu

Inne
Tokio 2020: Mateusz Rudyk siódmy w eliminacjach sprintu
fot. PAP
Mateusz Rudyk

Kolarz torowy Mateusz Rudyk był siódmy w eliminacjach sprintu w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Do pierwszej rundy zakwalifikował się również Patryk Rajkowski, zajmując 14. miejsce.

Eliminacje stały na bardzo wysokim poziomie. Aż dziewięciu zawodników pokonało 200 metrów ze startu lotnego poniżej dotychczasowego rekordu olimpijskiego Brytyjczyka Jasona Kenny'ego z igrzysk w Rio de Janeiro (9,551).

 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie kolarki siódme w sprincie drużynowym

 

Najszybciej pojechali Holendrzy Jeffrey Hoogland i Harrie Lavreysen, uzyskując identyczny rezultat 9,215. Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Jack Carlin - 9,306.

 

Rudyk, brązowy medalista mistrzostw świata w Pruszkowie w 2019 roku, miał wynik 9,493, nieco słabszy od własnego rekordu Polski (9,428 w Brisbane w 2019 roku), a Rajkowski pobił rekord życiowy - 9,594.

 

W pierwszej rundzie wystartuje najlepszych 24 zawodników według schematu: pierwszy z ostatnim, drugi z przedostatnim itd. Rywalem Rudyka będzie Nowozelandczyk Sam Webster, a Rajkowski zmierzy się z Chińczykiem Xu Chao.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie