Tokio 2020: Piąty olimpijski medal polskiego żeglarstwa

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar ze srebrem igrzysk w Tokio w klasie 470. To piąty medal olimpijski polskich żeglarzy.

Na najwyższym stopniu podium w tej dyscyplinie stanął w 1996 roku w Atlancie Mateusz Kusznierewicz, który zwyciężył w Finnie. Osiem lat później w Atenach był trzeci w tej samej klasie. W Londynie w 2012 roku brązowe medale zdobyli w deskowej klasie RS:X Zofia Nocetti-Klepacka i Przemysław Miarczyński.

Dyscypliną, która przynosi polskim sportowcom najwięcej medali w letnich igrzyskach, jest lekkoatletyka. Przedstawiciele "królowej sportu" wywalczyli ich dotychczas 60, w tym 27 złotych. Ostatni, we wtorek w Tokio, Anita Włodarczyk w rzucie młotem. Do tego 18 srebrnych i 15 brązowych.

Na drugim miejscu z 43 medalami (8-9-26) w klasyfikacji dyscyplin są bokserzy, jednak ostatni polski pięściarz na olimpijskim podium stał w 1992 roku w Barcelonie (brąz Wojciecha Bartnika). Trzecie miejsce należy do podnoszenia ciężarów – 33 medale, w tym sześć z najcenniejszego kruszcu.

Sztangistów "gonią" zapaśnicy - we wtorek 27. medal dla tej specjalności wywalczył Tadeusz Michalik. Podział na trzy kategorie, to pięć złotych, dziewięć srebrnych i 13 brązowych.

Polacy wywalczyli dotychczas w letnich igrzyskach 290 medali, w tym 70 złotych. w 19 dyscyplinach.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.