Sebastian Świderski: Trudna faza grupowa pomogła Francji

Inne
Sebastian Świderski: Trudna faza grupowa pomogła Francji
fot. PAP
Polscy siatkarze przegrali w ćwierćfinale z Francją.

- Francja nie powinna znaleźć się w fazie pucharowej, jednak potrafiła pokonać na koniec rozgrywek grupowych faworyzowaną Rosję i walczyła na równi z Brazylią. Wydaje mi się, że grupa dała im więcej pewności niż Polakom - powiedział w programie Studio Tokio Sebastian Świderski.

W ostatnim ćwierćfinale turnieju siatkarzy igrzysk Tokio 2020 Polska przegrała z Francją 2:3. Polscy siatkarze po raz piąty z rzędu zatrzymali się na 1/4 finału olimpijskich zmagań. Ostatni mecz Biało-Czerwonych w Tokio skomentował były siatkarz reprezentacji Polski i prezes Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

 

Zobacz także: Gdy lider nie jest w pełni dyspozycyjny, oznacza to problem dla drużyny.

 

- Francja była w ćwierćfinale lepszym zespołem. Do połowy czwartego seta graliśmy jak równy z równym i wtedy przy jednym, dwóch błędach pękliśmy. Kiedy rywale postawili nam trudne warunki, my oddaliśmy inicjatywę i nie mogliśmy się podnieść. Końcówka czwartego seta i piąty kontrolowali "Trójkolorowi" - podsumował Świderski.

 

Prezes Zaksy ocenił, że faza grupowa miała duże znaczenie w kontekście meczu 1/4 finału igrzysk.

 

- Francuzi grali w grupie bardzo trudne spotkania i to im pomogło. Nie powinni znaleźć się w fazie pucharowej, a jednak potrafili pokonać faworyzowaną Rosję, walczyli jak równy z równym z Brazylią. Wydaje mi się, że ta grupa dała im więcej pewności niż nam. My przeszliśmy grupę bardzo łatwo, bez większych problemów z wyjątkiem meczu z Iranem - dodał były siatkarz reprezentacji Polski.

 

Trójkolorowi w półfinale zmierzą się z reprezentacją Argentyny, która pokonała Włochów 3:2.

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

TG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie