Tokio 2020: Polki skomentowały srebrny medal

Inne
Tokio 2020: Polki skomentowały srebrny medal
fot. PAP
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar cieszyły się ze srebrnego medalu igrzysk w Tokio.

- To była ostatnia okazja, by w takim składzie powalczyć o olimpijski medal. Bardzo mocno nas to napędzało. 470 żeńska nie będzie już w programie igrzysk - mówiły zgodnie po wyścigu srebrne medalistki z Tokio Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal olimpijski w klasie 470.

- Tak naprawdę tak dużych emocji w nas nie było. Pokazałyśmy od pierwszego dnia, że przede wszystkim ważny jest spokój i też na spokojnie przystępowałyśmy do tego wyścigu medalowego. Wiemy, ze nasza prędkość w takich warunkach jest dobra, tak jak nasza komunikacja, więc chciałyśmy wycisnąć jak najwięcej z tego wyścigu. Walczyłyśmy do ostatnich metrów, z czego jestem bardzo dumna. I z Joli i z siebie. Wykorzystałyśmy każdą falę na ostatnim kursie z wiatrem i na ostatnich metrach udało nam się ten złoty medal wyrwać. A nie, przepraszam, srebrny (śmiech). Ale smakuje jak złoty! - mówiła na gorąco po wyścigu Skrzypulec.

Zobacz także: Kontrowersje po finale w regatach w żeglarskiej klasie 470. Brązowe medalistki złożyły protest

 

Po zakończeniu wyścigu Francuzki złożyły protest, który został odrzucony.

 

- Byłyśmy zaskoczone protestem, bo to trochę niecodzienna sytuacja. Było trochę stresu, ale na szczęście skończyło się, jak się skończyło. Medale były rozdane na wodzie, a nie w pokoju jury - skomentowała Jolanta Ogar

 

Polki zostały zapytane o wczorajszy słabszy występ.

 

- Od wielu lat wiedziałyśmy, że takie dni się zdarzają i z takiego dnia trzeba się otrząsnąć i następnego dnia popłynąć dużo lepiej. Znałyśmy takie dni, miałyśmy narzędzia do tego, żeby sobie poradzić i dzisiaj przystąpiłyśmy do tego wyścigu medalowego z czystą głową - odpowiedziały.

 

- To była ostatnia okazja, by w takim składzie powalczyć o olimpijski medal. Bardzo mocno nas to napędzało. Co dalej z nami? Z żeglarstwa nie można odejść, to jest sport na całe życie. A czy będziemy żeglować razem? Tego jeszcze nie wiemy. 470 żeńska nie będzie już w programie igrzysk - powiedziały zawodniczki.

- Dedykujemy to srebro naszym rodzinom, całej Polsce, naszemu sztabowi szkoleniowemu i młodzieży. Chcemy, żeby ten medal był inspiracją dla następnego pokolenia - dodały.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

 

Czytaj więcej na sport.interia.pl.sport.interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie