Tokio 2020: Wyniki ćwierćfinałów turnieju siatkarek

Radość siatkarek reprezentacji Serbii po awansie do półfinału.

Na środę zaplanowano spotkania 1/4 finału turnieju siatkarek. Pierwsze spotkanie przyniosło zaskakujące rozstrzygnięcie. Wyżej notowane Turczynki przegrały z Koreankami 2:3. Mistrzynie świata Serbki uporały się z wicemistrzyniami – Włoszkami, gładko wygrywając w trzech setach. Sprawdź wyniki meczów ćwierćfinałowych turnieju siatkarek igrzysk Tokio 2020.

Mecz Korea Południowa – Turcja był rywalizacją drużyn, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach. Mimo tego, zdecydowanie wyżej oceniano w tym starciu szanse wicemistrzyń Europy. Walka set za set doprowadziła do tie-breaka, który na swoją korzyść rozstrzygnęły Koreanki. Wynik tej partii na 15:13 rozstrzygnęła skutecznym atakiem najlepiej punktująca zawodniczka meczu Kim Yeon-koung, która zdobyła łącznie 28 oczek. Dla ekipy Turcji 24 punkty wywalczyła Meryem Boz.

Drugie spotkanie ćwierćfinałowe nie przyniosło podobnych emocji. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych bez większych kłopotów pokonała w trzech setach Dominikanę.

Kibice siatkówki ostrzyli sobie zęby na starcie Serbia – Włochy. Spotkanie miało być rewanżem za finał ostatnich mistrzostw świata. W październiku 2018 roku Serbki wygrały w Jokohamie z Włoszkami 3:2 po pasjonującym widowisku. W Tokio również górą były podopieczne trenera Zorana Terzicia, tym razem jednak wygrały pewnie w trzech setach. W drugiej partii zdominowały rywalki, wygrywając 25:14; dwa pozostałe sety były nieco bardziej wyrównane, ale siatkarki Italii popełniały w kluczowych momentach zbyt dużo błędów własnych. Tijana Bosković zdobyła 24 punkty dla zwyciężczyń i przyćmiła w tym meczu Paolę Egonu, która wywalczyła 16 oczek dla pokonanych.

Z kolei Brazylijki, które przed pięcioma laty na igrzyskach we własnym kraju nie awansowały nawet do półfinału, w Tokio póki co prezentują się najsolidniej spośród wszystkich uczestników. W fazie grupowej jako jedyny zespół nie doznał porażki, stracił tylko punkt w meczu z Dominikaną, a w ćwierćfinale nie dały szans Rosjankom, choć po bardzo wyrównanym meczu.

Tokio 2020 – wyniki ćwierćfinałów turnieju siatkarek:

2021-08-04: Korea Południowa – Turcja 3:2 (17:25, 25:17, 28:26, 18:25, 15:13)
2021-08-04: Dominikana – USA 0:3 (11:25, 20:25, 19:25)
2021-08-04: Serbia – Włochy 3:0 (25:21, 25:14, 25:21)
2021-08-04: Brazylia – Rosja 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:22)

Pary półfinałowe:

2021-08-06: Brazylia Korea Południowa
2021-08-06: USA – Serbia

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.