Tokio 2020: Półfinałowa porażka Eweliny Nikołowej, Jowita Wrzesień wyeliminowana

Inne
Tokio 2020: Półfinałowa porażka Eweliny Nikołowej, Jowita Wrzesień wyeliminowana
fot. PAP
Jowita Wrzesień nie powalczy w repasażach.

Półfinałowa porażka Bułgarki Eweliny Nikołowej (kat. 57 kg) sprawiła, że Jowita Wrzesień została wyeliminowana z dalszej rywalizacji w zapasach w stylu wolnym w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Polka przegrała z Bułgarką 0:3 w 1/8 finału. Aby Wrzesień zachowała szansę na pozostanie w turnieju i zdobycie brązowego medalu, Nikołowa musiałaby awansować do finału. W ćwierćfinale pokonała Mołdawiankę Anastazję Niczitę, ale w półfinale uległa Białorusince Irynie Kuraczkinie.

 

Zobacz także: Tadeusz Michalik z brązowym medalem igrzysk!

 

To oznacza, że Wrzesień żegna się z zawodami, a Nikołowa wystąpi w czwartkowej walce repasażowej.

 

W finale wagi 57 kg Kuraczkina spotka się z Japonką Risako Kawai, która w półfinale pokonała Amerykankę Helen Louise Maroulis 2:1.

 

We wtorek brązowy medal dla Polski w tej dyscyplinie wywalczył rywalizujący w stylu klasycznym Tadeusz Michalik (97 kg).

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

TG, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie