Czesław Michniewicz: Dla dobra polskiej piłki ten mecz powinien być przełożony

Piłka nożna
Czesław Michniewicz: Dla dobra polskiej piłki ten mecz powinien być przełożony
fot. PAP
Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz był zadowolony po remisie Legii w Zagrzebiu i jeszcze raz zaapelował o przełożenie najbliższego meczu swojej drużyny z Zagłębiel Lubin w Ekstraklasie. - Uważam, że dla dobra polskiej piłki sobotni mecz ligowy powinien zostać przełożony - powiedział trener Legii.

Michniewicz tak skomentował spotkanie z Dinamem: - Za nami pierwszy mecz. Wynik oddaje przebieg spotkania, obie drużyny miały swoje okazje. Dinamo miało przewagę, ale my też potrafiliśmy przeprowadzić składne akcje. Zwłaszcza, że murawa nie była najlepsza. W Warszawie pod tym względem będzie dużo lepiej. Wejście Ernesta Muciego i Tomasa Pekharta było kluczowe. Ernest fantastycznie uderzył ze swojego ulubionego miejsca. Remis niczego nie przesądza i niczego nie zapewnia, ale daje dobrą zaliczkę przed rewanżem.

 

- Mamy być zadowoleni po drugim meczu. Mamy satysfakcję, ale przede wszystkim jest to satysfakcja zawodników, że zrealizowali plan. Wiele się namęczyliśmy, to był trudny mecz. Zaprezentowaliśmy żelazną dyscyplinę. Fantastycznie zagrali Bartosz Slisz i Andre Martins. Musieli pokryć całą szerokość boiska. Na pochwałę zasłużyli wszyscy nasi piłkarze. Sposób gry, który przepracowaliśmy przed meczem dał nam wynik, który otwiera sprawę awansu i w Warszawie wszystko się rozstrzygnie.

 

- Dinamo przełożyło swój mecz ligowy mimo bardzo szerokiego składu. My również chcieliśmy przełożyć nasze spotkanie (w sobotę z Zagłębiem Lubin – przyp. red.), ale ekstraklasa odmówiła. Jesteśmy przed wielką szansą. Na pewno w sobotnim meczu nie wystawię nikogo, kto dziś zagrał. Nie będzie to dla nas dobre, bo wiemy jak się skończył mecz w Radomiu. Uważam, że dla dobra polskiej piłki sobotni mecz ligowy powinien zostać przełożony".

psl, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie