Liga Konferencji: "Angela Merkel futbolu" rządzi Hapoelem Beer Szewa

Piłka nożna
Liga Konferencji: "Angela Merkel futbolu" rządzi Hapoelem Beer Szewa
fot. Instagram
Alona Barkat (z lewej)

W Hapoelu Beer Szewa rządzi kobieta - Alona Barkat. Taka sytuacja nie zdarza się często w świecie futbolu. Transmisja meczu Śląsk Wrocław - Hapole Beer Szewa w Polsacie Sport, Super Polsacie i na Ipla.tv.

Barkat jest jedyną kobietą właścicielem klubu w Izraelu. Gdy w 2016 r. Hapoel pokonał Inter Mediolan 2:0 w meczu Ligi Europy niemiecki tabloid "Bild" nazwał ją "Angelą Merkel futbolu".

 

Rodzina Barkat jest bardzo znana w Izraelu. Bracia Nir i Eli są dwoma biznesmenami zaangażowanymi w przemysł high-tech. Alona jest żoną Eliego, zawsze bardzo interesowała się futbolem, miała silny związek z klubem Maccabi Tel Awiw. W 2007 r. Alona Barkat kupiła Hapoel Beer Szewa, kiedy klub był w drugiej lidze.

 

Barkat próbowała też swoich sił w polityce, kiedy startowała do parlamentu w 2019 r. Wystartowała z listy jednej z partii prawicowych, ale partia nie przekroczyła progu i opuściła scenę polityczną. W 2020 r. po rozpoczęciu pandemii koronawirusa, po tym jak nie udało się dojść do porozumienia z piłkarzami w sprawie obniżki pensji, Barkat ogłosiła, że opuszcza Hapoel, a wszystkie prawa i obowiązki scedowała na swego adwokata. Jednak w lutym 2021 r. pani Barkat pokazała, że stara miłość nie rdzewieje i powróciła do Hapoelu.

 

Całość tekstu znajdziesz tu! Kliknij!

Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie