Naval: Najbardziej ucieszył mnie medal Patryka Dobka

Inne
Naval: Najbardziej ucieszył mnie medal Patryka Dobka
fot.
Pierwszy w historii Polski medal w biegu na 800 metrów należy do Pawła Dobka.

Trwają igrzyska olimpijskie w Tokio, Polacy zdobywają kolejne medale. Codziennie w Studio Tokio podsumowujemy każdy dzień igrzysk. Paweł Mateńczuk, znany jako "Naval" w programie podzieli się swoimi spostrzeżeniami. Były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM przyznał, że jego "ramiona chodzą", gdy ogląda występy polskich zawodników sportów walki.

Justyna Kostyra: Wiele sportowców z Tokio pracuje w wojsku. Czy sport z wojskiem się przenika?

 

Naval: Jestem zaskoczony tym, że żołnierze są olimpijczykami. Starożytne igrzyska to były zawody, w których uczestniczyli gladiatorzy, czyli żołnierze.

 

Co śledził pan podczas tych igrzysk?

 

Igrzyska są interesujące jako całokształt. Na którąkolwiek dyscyplinę się popatrzy, to rywalizacja jest interesująca. Każda dyscyplina jest ważna, jednak sporty walki to jest to, co jest mi najbliższe. Gdy oglądam zapasy, judo czy boks to ramiona "chodzą".

 

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Fajdek skomentował swój występ na igrzyskach olimpijskich 

 

Jak wyglądają treningi zapasów u was? Trenuje się codziennie będąc żołnierzem jednostki specjalnej?

 

Nie trenujemy codziennie zapasów. Walka z przeciwnikiem w bliskiej odległości jest ważna. Musisz się nauczyć jak wygrać z przeciwnikiem, gdy ten stanie przed tobą.

 

Jak widzisz MMA w programie igrzysk olimpijskich?

 

To byłby duży krok, MMA jest brutalnym sportem, mimo tego, że są zasady i jest sędzia. Nie mam gotowej odpowiedzi. Boks, judo, zapasy czy taekwondo są "dżentelmeńskie". MMA na igrzyskach to byłoby odważne posunięcie. 

 

Który medal zapadł ci w pamięć?

 

Bieg Pawła Dobka na 800 metrów i jego brązowy medal zrobił na mnie największe wrażenie.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie