Polskie siatkarki wygrały z Niemkami w meczu towarzyskim

Polskie siatkarki pokonały Niemki

Przygotowujące się do mistrzostw Europy polskie siatkarki pokonały Niemki 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:18, 15:9) w towarzyskim meczu rozegranym w Bielsku-Białej. Dzień wcześniej, w pojedynku kontrolnym tych drużyn biało-czerwone też wygrały 3:2.

Sparingi z Niemkami były dla podopiecznych Jacka Nawrockiego ostatnimi sprawdzianami w kraju przed zbliżającymi się mistrzostwami Starego Kontynentu. Przed tygodniem biało-czerwone, również w Bielsku-Białej, rozegrały dwa pojedynki kontrolne ze Słowaczkami - wygrały 3:1 i przegrały 1:3.

Pierwszy set był wyrównany, ale w końcówce skuteczniejsze były Polki. W drugim zacięta walka trwała do wyniku 15:15. Potem Niemki "odskoczyły" na kilka punktów. Odsłona ta zakończyła się po autowej zagrywce Magdaleny Stysiak.

W trzecim secie od początku inicjatywa była po stronie Niemek. Gdy prowadziły 23:19, rezerwowa Marta Ziółkowska niezłą zagrywką poderwała biało-czerwone do walki. Po chwili było 22:23. Następny punkt zdobyły przyjezdne, ale w kolejnej akcji dobrym atakiem popisała się Malwina Smarzek-Godek. Jednak ta sama siatkarka popełniła potem błąd przy zagrywce (dotknęła linii końcowej boiska) i było 1:2 w setach.

Polkom udało się doprowadzić do tie-breaka i fantastycznie go rozpoczęły. Przy zagrywce Julii Nowickiej wyszły na prowadzenie 8:0, a po ataku Magdaleny Stysiak było 14:7. Niemki obroniły dwie piłki meczowe, ale w kolejnej akcji znowu Stysiak popisała się skutecznym atakiem z prawego skrzydła.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 18 sierpnia i tym razem zostaną rozegrane w czterech krajach: Bułgarii, Chorwacji, Rumunii i Serbii. Polki i Niemki trafiły do jednej grupy w Płowdiw i zmierzą się już w pierwszym spotkaniu (19 sierpnia). Skład grupy uzupełniają gospodynie Bułgarki, Greczynki, Hiszpanki i Czeszki.

Polska - Niemcy 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:18, 15:9).

Polska: Martyna Łukasik, Klaudia Alagierska, Malwina Smarzek-Godek, Zuzanna Górecka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Katarzyna Wenerska, Maria Stenzel (libero) - Monika Jagła (libero), Magdalena Stysiak, Julia Nowicka, Monika Fedusio, Martyna Czyrniańska, Marta Ziółkowska.