Tokio 2020: Dorota Borowska tuż za podium

Inne
Tokio 2020: Dorota Borowska tuż za podium
fot. PAP
Trimfatorka - Nevin Harrison

Kanadyjkarka Dorota Borowska zajęła czwarte miejsce w finale C1 200 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyła Amerykanka Nevin Harrison przed Kanadyjką Laurence Vincent-Lapointe i Ukrainką Liudmiłą Luzan.

Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), tegoroczna mistrzyni Europy, lepiej rozpoczęła wyścig finałowy niż to miało miejsce w półfinale. Przez kilkadziesiąt metrów płynęła na medalowej pozycji, ale na samym finiszu więcej sił zachowała Ukrainka Luzan, która wyprzedziła Polkę o zaledwie 0,082 sekundy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Fajdek skomentował swój występ na igrzyskach olimpijskich

 

Kanadyjkarki debiutują na igrzyskach. W Tokio rywalizują w dwóch konkurencjach - na jedynce na 200 i w dwójce na 500 m. Na tym drugim dystansie Polki nie startują. 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie