Tokio 2020: Dramat Marcina Lewandowskiego! Nagle zszedł z bieżni

Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski nie ukończył swojego biegu półfinałowego na 1500 m! Polak na ostatnim okrążeniu nagle zszedł z bieżni i z grymasem bólu złapał się za nogę!

Lewandowski biegł do ostatniego okrążenia spokojnie, ale ok. 200 metrów do mety złapał do najprawdopodobniej skurcz jednego z mięśni nogi. Polak zszedł z bieżni.

W drugim półfinale pobiegł Rozmys, który w początkowej fazie biegu zgubił jeden z butów. Walczył dzielnie i ukończył bieg, ale nie był w stanie nawiązać walki i zajął ostatnie miejsce czasem - 3.54,53. Najszybszy w półfinałach 1500 m był Kenijczyk Abel Kipsang z rekordem olimpijskim - 3.31,65.

We wtorek Lewandowski, brązowy medalista mistrzostw świata z 2019 roku i wicemistrz Europy z 2018, przewrócił się na początku ostatniego okrążenia biegu eliminacyjnego i stracił szansę na zakwalifikowanie się do czwartkowego półfinału. Polak długo siedział na bieżni, ale postanowił dokończyć zmagania i zmierzono mu czas 4.43,96 (15. pozycja). Polska ekipa złożyła protest, który został uwzględniony i Lewandowski został dopuszczony do półfinału.

Finał 1500 m mężczyzn w Japonii odbędzie się w sobotę o godzinie 13:40.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.