Tokio 2020: Dramat Roksany Zasiny w ćwierćfinale igrzysk. Kontuzja Polki

Inne
Tokio 2020: Dramat Roksany Zasiny w ćwierćfinale igrzysk. Kontuzja Polki
fot. PAP
Roksana Zasina

Rywalizująca w zapasach w stylu wolnym w kategorii 53 kg Roksana Zasina przegrała przed czasem z Japonką Mayu Mukaidą w 1/4 finału olimpijskiej rywalizacji w Tokio. Polka doznała także kontuzji i matę opuściła utykając.

32-letnia Zasina to brązowa medalistka mistrzostw świata 2017. Natomiast w tegorocznych mistrzostwach Europy w Warszawie wywalczyła srebrny krążek. Walkę z Mukaidą, która jest dwukrotną mistrzynią świata (2016, 2018), zaczęła bardzo dobrze i szybko zdobyła dwa punkty.

 

Później jednak inicjatywę przejęła Japonka. Zdobyła dwanaście punktów z rzędu i walka zakończyła się przed czasem. W końcowej fazie Zasina odniosła kontuzję i aby podnieść się z maty potrzebowała pomocy swojego trenera.

 

Polka ma jeszcze szansę na występ w piątkowych repasażach i brązowy medal. Warunkiem jest awans Mukaidy do finału. Nie wiadomo jednak, czy doznany przez Zasinę uraz pozwoli jej na ewentualną rywalizację.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

 

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie