Tokio 2020: Polki bezkonkurencyjne! Polska sztafeta 4x400 m w finale

Inne
Tokio 2020: Polki bezkonkurencyjne! Polska sztafeta 4x400 m w finale
fot. PAP

Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic czasem 3.23,10 wygrały swój półfinał i awansowały do finału biegu sztafetowego 4x400 m w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Walka o medale w sobotę.

Czwartkowy bieg ułożył się po myśli biało-czerwonych. Kiełbasińska oddała pałeczkę Baumgart-Witan na pierwszej pozycji, a ona na tej samej oddała ją Hołub-Kowalik, która jeszcze powiększyła przewagę. Święty-Ersetic "dowiozła" prowadzenie do mety.

 

ZOBACZ TAKŻE: Klasyfikacja medalowa IO w Tokio

 

Biało-czerwone ani przez moment nie były zagrożone w biegu półfinałowym. Prowadziły od początku do końca, a biegnąca na czwartej zmianie Święty-Ersetic wyraźnie zwalniała na ostatnich metrach oszczędzając siły. Rezultat Polek to rekord sezonu.

 

Drugie miejsce w "polskim" półfinale zajęły Kubanki - 3.24,04, natomiast trzecie Belgijki - 3.24,08.

 

W drugim półfinale lepszy czas od Polek uzyskały Amerykanki - 3.20,86, jak również Jamajki - 3.21,95. Wygląda na to, że walka o medale powinna się rozegrać pomiędzy tymi trzema sztafetami. Groźne mogą być również Kubanki, Holenderki i Brytyjki.

 

Finał w sobotę o godz. 14:30 czasu polskiego.

 

W sobotę polska sztafeta mieszana 4x400 m (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński) zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy i rekord olimpijski czasem 3.09,87. Złote medale odebrali także biegający w eliminacjach Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan oraz Dariusz Kowaluk.

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie