Tokio 2020: Trzeci złoty medal Lisy Carrington

Inne
Tokio 2020: Trzeci złoty medal Lisy Carrington
fot. PAP

Nowozelandka Lisa Carrington zdobyła trzeci złoty medal olimpijski w Tokio. Kajakarka triumfowała w finale konkurencji K1 500 m, druga była Węgierka Tamara Csipes, a trzecia Dunka Emma Aastrand Jorgensen.

Carrington wyraźnie, o 0,639 wygrała z Węgierką. Nowozelandka w Tokio sięgnęła po złote medale w jedynce na 200 m oraz w dwójce z Caitlin Regal na 500 m. Z kolei Jorgensen zdobyła drugi brązowy medal, wcześniej stanęła na najniższym stopniu podium w K1 200 m.

 

Polki rywalizowały w finale B - Justyna Iskrzycka była trzecia (11. w ogólnej klasyfikacji), a Marta Walczykiewicz - piąta (13.).

 

Po raz pierwszy na igrzyskach w kajakowych jedynkach i dwójkach oraz kanadyjkowych jedynkach federacje mogą wystawić po dwie osady.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie