Tokio 2020: Laurine van Riessen z połamaną szczęką i obitymi płucami

Inne
Tokio 2020: Laurine van Riessen z połamaną szczęką i obitymi płucami
Fot. PAP
Laurine van Riessen doznała poważnych urazów.

Kolarka torowa Laurine van Riessen ma złamany obojczyk, kości szczęki i obite pluca, po tym jak upadła w trakcie czwartkowej rywalizacji olimpijskiej w konkurencji keirin. 33-letnia Holenderka znajduje się w szpitalu w Tokio.

W ćwierćfinałowym wyścigu Van Riessen zahaczyła o koło mistrzyni świata Emmy Hinze i w konsekwencji doszło do kolizji z Brytyjką Katy Marchant. Z toru została zniesiona na noszach, a badania w szpitalu wykazały liczne obrażenia. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie mogła z niego wyjść.

 

ZOBACZ TAKŻE: April Ross i Alix Klineman ze złotym medalem w siatkówce plażowej

 

Mistrzynią olimpijską w keirinie została jej reprezentacyjna koleżanka Shanne Braspennincx.

 

Wcześniej Van Riessen wraz z Braspennincx zajęły czwarte miejsce w sprincie drużynowym. W decydującym wyścigu przegrały z Rosjankami Anastazją Wojnową i Darią Szmelewą.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie