Tokio 2020: Porażka Magomedmurada Gadżijewa w ćwierćfinale zapasów

Inne
Tokio 2020: Porażka Magomedmurada Gadżijewa w ćwierćfinale zapasów
Fot. PAP
Magomedmurad Gadżijew

Magomedmurad Gadżijew przegrał z reprezentantem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Gadżimuradem Raszidowem 2:6 w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji zapaśników w stylu wolnym w wadze 65 kg.

Dalsze losy Polaka w turnieju będą zależeć od tego, czy Rosjanin, aktualny mistrz świata w tej kategorii, awansuje do finału. Wtedy Polak stanie do walki w repesażach, która może mu otworzyć drogę do pojedynku o brązowy medal.

 

Gadżijew nie był stroną dominującą w potyczce z najwyżej rozstawionym w Tokio Raszidowem. Pierwszy punkt stracił, gdy dał się wypchnąć poza matę, a drugi, gdy nie udało mu się przeprowadzić udanej akcji w ciągu 30 sekund po dwóch ostrzeżeniach za pasywność.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest Dawid Tomala? Sylwetka złotego medalisty olimpijskiego

 

Później pochodzący z Dagestanu, podobnie jak reprezentant Polski, Raszidow skutecznie zaatakował nogi Gadżijewa i odskoczył na 4:0. W końcówce kontrolował sytuację, stracił co prawda dwa punkty, ale też skutecznie skontrował i skończyło się 6:2.

 

W pierwszej rundzie 33-letni Gadżijew (AKS Piotrków Trybunalski), dwukrotny medalista mistrzostw świata, pokonał Greka Georgiosa Pilidisa przez przewagę techniczną 11:0.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie