Tokio 2020: Siostry Kawai przeszły do historii japońskiego sportu

Inne
Tokio 2020: Siostry Kawai przeszły do historii japońskiego sportu
fot. PAP

W środę w Tokio ze złota w zapasach w stylu wolnym (kat. 62 kg) cieszyła się 23-letnia Japonka Yukako Kawai, dzień później w kat. 57 kg - jej starsza o trzy lata siostra Risako. Tym samym przeszły do historii japońskiego sportu jako pierwszy siostrzany złoty duet podczas jednych igrzysk.

Wcześniej podobnym osiągnięciem w Tokio mogło pochwalić się rodzeństwo judoków Abe - siostra Uta i brat Hifumi.

 

Risako pięć lat temu w Rio de Janeiro zwyciężyła w kat. 63 kg. Tym samym stała się trzecią w historii Kraju Kwitnącej Wiśni zapaśniczką z mistrzostwem w kolejnych igrzyskach. Do sukcesów wielkich poprzedniczek jeszcze jej brakuje, gdyż słynna Kaori Icho cztery razy stawała na najwyższym stopniu olimpijskiego podium (2004-2016), a Saori Yoshida trzykrotnie (2004-2012, w 2016 r. zdobyła srebro).

 

„Walczyłam od jakiegoś czasu z różnymi uczuciami i gdybym powiedziała, że nie czułam presji, by ponownie być najlepszą, skłamałabym. W porównaniu do walk w Rio de Janeiro każdy występ w Tokio kosztował mnie więcej sił. Wierzyłam jednak, że presja zdopinguje mnie dodatkowo” - powiedziała Risako, która w czwartkowym finale pokonała Białorusinkę Irynę Kuraczkinę.

 

Młodsza z sióstr Yukako w środowym finale była lepsza od Aisuluu Tynybekowej z Kirgistanu wygrywając 4:3.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie