Tokio 2020: Tandary Caixety zawieszona za doping nie zagra w półfinale

Inne
Tokio 2020: Tandary Caixety zawieszona za doping nie zagra w półfinale
fot. PAP
Tandary Caixety

W piątkowym półfinale olimpijskim z Koreą Południową, siatkarki Brazylii zagrają bez Tandary Caixety. Mistrzyni igrzysk w Londynie została odesłana do domu z Tokio po tym, jak została zawieszona w sprawie o doping.

Brazylijski Komitet Olimpijski poinformował, że 32-letnią Caixetę tymczasowo zawieszono za potencjalne naruszenie przepisów antydopingowych. Sprawa dotyczy próbki pobranej miesiąc temu w Brazylii na przedolimpijskim zgrupowaniu.

 

Zobacz także: Amerykańskie siatkarki pierwszymi finalistkami

 

Półfinałowe spotkanie Brazylia - Korea Południowa rozpocznie się w Tokio o godz. 14:00.

 

Wcześniej siatkarki USA po zwycięstwie nad Serbią 3:0 (25:19, 25:15, 25:23) awansowały do olimpijskiego finału.

 

Amerykanki już po raz czwarty zagrają o złoty medal, lecz wciąż nie mają go w dorobku. W 2008 i 2012 roku uległy w decydującym spotkaniu Brazylijkom, a w 1984 roku nie sprostały Chinkom.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie