Tokio 2020. Pięciobój nowoczesny: 20. miejsce Anny Maliszewskiej, złoto dla Kate French

Anna Maliszewska zakończyła rywalizację na 20. miejscu.

Anna Maliszewska z dorobkiem 1283 punktów zajęła 20. miejsce w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Tokio. Złoty medal zdobyła Brytyjka Kate French, a za nią uplasowały się Litwinka Laura Asadauskaite i Węgierka Sarolta Kovacs.

Polka dobrze spisała się w ostatniej konkurencji - biegu połączonym ze strzelaniem. Osiągnęła ósmy rezultat, który w klasyfikacji generalnej pozwolił jej awansować z 28. na 20. pozycję.

Łączny wynik French to 1385 pkt i jest to nowy rekord olimpijski. Asadauskaite zgromadziła 1370, a Kovacs 1368.

Maliszewska piątek rozpoczęła na pływalni. W swojej serii na 200 m stylem dowolnym była czwarta, a łącznie zajęła 26. miejsce - czas 2.17,23. W szermierczej rundzie bonusowej Polka przegrała już pierwszy pojedynek z Włoszką Eleną Micheli, która spisała się najlepiej, zwyciężając w sześciu starciach. W jeździectwie Polka była natomiast dopiero 28.

W czwartek w regularnych zawodach szermierczych, gdzie walczono systemem każdy z każdym, Maliszewska zajęła 16. pozycję. Wygrała 18 pojedynków i doznała 17 porażek.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.