UFC: Karolina Kowalkiewicz - Jessica Penne. Kiedy walka? O której godzinie?

Sporty walki
Karolina Kowalkiewicz wraca do oktagonu po dłuższej przerwie.

Po niemal półtorarocznej przerwie do oktagonu UFC powraca Karolina Kowalkiewicz (12-6, 1 KO, 2 SUB). Była pretendentka do mistrzowskiego tytułu w wadze słomkowej wystąpi na gali UFC 265. Jej przeciwniczką będzie Jessica Penne (13-5, 2 KO, 7 SUB). Kiedy walka Kowalkiewicz - Penne? O której godzinie rozpocznie się walka Kowalkiewicz - Penne.

Swój ostatni występ w klatce największej organizacji MMA na świecie Kowalkiewicz okupiła poważną kontuzją. W lutym 2020 roku zawodniczka z Łodzi przegrała z Xiaonan Yan jednogłośną decyzją sędziów. W trakcie pojedynku Polka doznała jednak groźnego urazu oka, po którym musiała niezwłocznie przejść operację.

Przerwa od startów trwała kilkanaście miesięcy. W końcu na UFC 265 35-latka będzie miała szansę przerwać złą passę czterech porażek z rzędu. Rywalką łodzianki będzie Jessica Penne. Amerykanka pierwotnie zakończyła karierę w 2017 roku po serii trzech przegranych, lecz w tym roku zdecydowała się na wznowienie przygody z MMA. W pierwszym pojedynku po powrocie 38-latka pokonała niejednogłośną decyzją sędziów Lupitę Godinez.

Co ciekawe, Kowalkiewicz i Penne to byłe pretendentki do tytułu mistrzyni UFC w kategorii słomkowej. Obie zawodniczki walczyły o pas z ówczesną posiadaczką pasa Joanną Jędrzejczyk. W obu walkach lepsza była dominująca wówczas w dywizji do 115 funtów zawodniczka z Olsztyna.

W walce wieczoru UFC 265 poznamy nowego tymczasowego mistrza wagi ciężkiej. O trofeum powalczą Derrick Lewis i Ciryl Gane. Zwycięzca najprawdopodobniej stoczy bój o tytuł regularnego mistrza z Francisem Ngannou.

UFC: Kowalkiewicz - Penne. Kiedy walka? O której godzinie?

Polsko-amerykańskie starcie znalazło się na karcie wstępnej zbliżającej się gali. Transmisja w Polsacie Sport od 02:00 w nocy z soboty na niedzielę. Kowalkiewicz powinna pojawić się w klatce ok. 02:10. Karta główna rusza o 04:00.