Końcowa klasyfikacja turnieju siatkarzy igrzysk Tokio 2020. Które miejsce zajęła Polska?

Turniej siatkarzy igrzysk Tokio 2020 już za nami! Złoty medal zdobyli Francuzi, srebro przypadło Rosjanom (Rosyjski Komitet Olimpijski), a brąz wywalczyła reprezentacja Argentyny. Polska odpadła z turnieju w ćwierćfinale.

Oba mecze decydujące o medalach zakończyły się tie-breakami. W wielkim finale Francja pokonała Rosję 3:2. W spotkaniu o trzecie miejsce Argentyńczycy wygrali z broniącą tytułu Brazylią 3:2.

Na piątym miejscu sklasyfikowano wszystkie drużyny, które zostały wyeliminowane w ćwierćfinale (Japonia, Kanada, Polska, Włochy). Reprezentacja Polski przegrała na tym etapie turnieju z Francją (2:3).

Kolejne w klasyfikacji są ekipy, które zakończyły rywalizację na fazie grupowej. Reprezentacje, które zajęły piąte miejsca w tabelach grupy A i B (Iran oraz Stany Zjednoczone) zostały sklasyfikowane na 9. miejscu w całym turnieju. Drużyny, które uplasowały się na ostatnich pozycjach w grupach (Wenezuela oraz Tunezja) – na miejscu 11.

WYNIKI I TABELE TURNIEJU SIATKARZY IGRZYSK TOKIO 2020

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.