PreZero Grand Prix siatkarzy 2021: Wyniki - 7.08

Sobota jest trzecim dniem rywalizacji w turnieju PreZero Grand Prix PLS. W imprezie rozgrywanej w Krakowie wystartowało 16 drużyn – 14 z PlusLigi i dwie z Tauron 1. Ligi. Finał zostanie rozegrany w niedzielę 8 sierpnia. Sprawdź wyniki sobotnich meczów PreZero Grand Prix siatkarzy.

Po dwóch dniach turnieju z imprezy zostały wyeliminowane cztery drużyny: Cerrad Enea Czarni Radom, Trefl Royal Seafood Gdańsk, Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Chemeko-System Gwardia Wrocław.

W pierwszym sobotnim meczu zmierzyły się AQUA Bielsko-Biała i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pierwsza partia padła łupem ZAKSY (21:25), w drugim przewagę miała ekipa z Bielska-Białej, która wygrała 25:22. Zwycięzcę meczu wyłonił tie-break. Inicjatywę przejęli w nim kędzierzynianie. Wojciech Żaliński wywalczył piłkę meczową atakiem blok-aut (7:14), a ostatni punkt zdobył Norbert Huber (8:15). Pokonana ekipa pożegnała się z turniejem.

Siatkarze GKS dobrze rozpoczęli rywalizację z Jastrzębskim Węglem, ale mistrzowie Polski i triumfatorzy pierwszej edycji PreZero Grand Prix PLS przejęli inicjatywę. Katowiczanie ulegli 22:25, a w drugim secie tylko do pewnego momentu dotrzymywali kroku rywalom. Końcówka znów należała do jastrzębian. Wynik seta na 19:25 ustalił Stanisław Wawrzyńczyk.

Mecz Indykpolu AZS Olsztyn z PGE Skrą Bełchatów nie przyniósł większych emocji. W pierwszej partii olszytnianie wykorzystali słabe przyjęcie w ekipie rywali i pewnie wygrali 25:19. W drugiej mieli jeszcze wyraźniejszą przewagę, kontrolowali sytuację na boisku i pokonali bełchatowian 25:16.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali pierwszego seta spotkania z Alsecco Stalą Nysa 25:22. W drugiej odsłonie role się odwróciły, to ekipa z Nysy miała wyraźną przewagę, którą dowiozła do końca. Ekipa z Opolszczyzny kontynuowała dobrą grę również w tie-breaku. Porażka 7:15 i 1:2 w całym meczu oznacza, że Ślepsk pożegnał się z rywalizacją w PreZero Grand Prix.

Wyniki sobotnich meczów PreZero Grand Prix siatkarzy 2021:

2021-08-07: [17] AQUA Bielsko-Biała – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:2 (25:21, 22:25, 8:15)
2021-08-07: [18] GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 0:2 (22:25, 19:25)
2021-08-07: [19] Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 2:0 (25:19, 25:16)
2021-08-07: [20] MKS Ślepsk Malow Suwałki – Alsecco Stal Nysa 1:2 (25:22, 22:25, 7:15)
2021-08-07: [21] Asseco Resovia – LUK Lublin 1:2 (22:25, 25:18, 12:15)
2021-08-07: [22] Projekt Warszawa – Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (19:25, 23:25)
2021-08-07: [23] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 0:2 (20:25, 16:25)
2021-08-07: [24] Indykpol AZS Olsztyn – Alsecco Stal Nysa 2:0 (25:20, 25:23)