Tokio 2020: Earvin Ngapeth najlepszym siatkarzem turnieju olimpijskiego

Earvin Ngapeth został wybrany MVP siatkarskiego turnieju olimpijskiego. 30-latek poprowadził reprezentację Francji do pierwszego w historii złotego medalu tej imprezy.

"Trójkolorowi" nie prezentowali się najlepiej na początku igrzysk olimpijskich. Na otwarcie turnieju gładko przegrali z Amerykanami. Zwycięstwo z Tunezją było oczywistością, lecz w kolejnym spotkaniu lepsza okazała się Argentyna. Bilans 1-2 oznaczał, że Francuzi musieli postawić się Rosyjskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. Wygrali 3:1 i nawet porażka z Brazylią w meczu grupowym nie zabrała im awansu.

Czwarte miejsce w grupie sprawiło, że Francja zmierzyła się z Polską. "Trójkolorowi" wygrali po tie-breaku. W półfinale gładko w trzech setach pokonali Argentynę, a w finale po raz drugi zmierzyli się z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim. Po dwóch setach prowadzili 2:0, lecz wszystko skończyło się w tie-breaku. W nim to oni wytrzymali ciśnienie i sięgnęli po pierwszy tytuł olimpijski w historii.

Standardowo po zakończonym turnieju przyznano nagrody indywidualne. MVP turnieju został wybrany Ngapeth, który w finale zdobył 26 punktów. Nagrodzono też m.in. Luciano De Cecco, którego Argentyna niespodziewanie pokonała Brazylię w meczu o trzecie miejsce.

Wszystkie nagrody:

MVP - Earvin Ngapeth (Francja)
Najlepsi przyjmujący - Ngapeth, Jegor Kliuka (Rosyjski Komitet Olimpijski)
Najlepsi środkowi - Ivan Jakowlev (Rosyjski Komitet Olimpijski), Barthelemy Chinenyeze (Francja)
Najlepszy libero - Jenia Grebennikov (Francja)
Najlepszy rozgrywający - Luciano De Cecco (Argentyna)
Najlepszy atakujący - Maksim Michajłow (Rosyjski Komitet Olimpijski)

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.