Tokio 2020: Francja ze złotym medalem! Obrońcy tytułu pokonani po zaciętym boju

Francja ze złotym medalem igrzysk w Tokio!

Reprezentacja Francji zdobyła złoty medal olimpijskiego turnieju piłkarzy ręcznych w Tokio. W finale pokonała obrońcę tytułu Danię 25:23 (14:10).

Początek finałowego spotkania był bardzo wyrównany. Po bramce Duńczyków Francuzi doprowadzali do remisu. W 14. min Niklasa Landina pokonał Dika Mem i "Trójkolorowi" po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, a po chwili wynik podwyższył Nikola Karabatic. Pięć minut później do duńskiej bramki trafił Michael Guigou i przewaga podopiecznych trenera Guillaume Gille'a wzrosła do trzech bramek (9:6). Duńczycy po bramkach Mikkela Hansena i Mathiasa Gidsela odrobili część strat (8:9 w 23. min). Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Francuzów, którzy po 30 minutach prowadzili 14:10.

30 sekund po zmianie stron pojedynek z Landinem wygrał Luka Karabatic i Francja po raz pierwszy w tym meczu wyszła na pięciobramkowe prowadzenie (15:10). Duńczycy mieli spore kłopoty z rozmontowaniem defensywy rywali. Kiedy w 46. min po trafieniu Romaina Legarde'a zespół Nikoli Karabatica prowadził 22:18, wydawało się, że mecz ma pod kontrolą. Duńska drużyna jednak nie rezygnowała i błyskawicznie wróciła do gry. Już trzy minuty później Vincenta Gerarda pokonał Gitsel i przewaga "Trójkolorowych" zmalała do zaledwie jednej bramki (22:21). Końcówka spotkania była niezwykle dramatyczna. Na półtorej minuty przed końcem po trafieniu Mortena Olsena Dania przegrywała 23:24 i chciała za wszelką cenę doprowadzić przynajmniej do dogrywki. Jednak bramka Ludovica Fabregasa na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem arbitrów rozstrzygnęła losy spotkania. Francuzi zostali mistrzami olimpijskimi, a obrońcy tytułu musieli się zadowolić srebrnym medalem.

Dla Francji najwięcej bramek (5) zdobył Nedim Remili, który za rok będzie zawodnikiem Łomży Vive Kielce, a 9 bramek dla Danii zdobył Mikkel Hansen.

Mecz o pierwsze miejsce:

Francja – Dania 25:23 (14:10)

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.